• autor: tkowal, 2014-10-24 13:05

W rozwinięciu decyzja WMZPN.

DECYZJA NR 81/2014

Na podstawie § 33 pkt. 6 ppkt. „g” w związku z par. 26 pkt. 12 Regulaminu Rozgrywek
Mistrzowskich W - MZPN w sezonie 2014/2015 po zapoznaniu na posiedzeniu w dniu 22 10
2014 r. z dokumentacją meczu o mistrzostwo klasy B seniorów grupy I, który rozegrany został w
dniu 19 10 2014 r. pomiędzy UKS TYTAN Łankiejmy i KS ŻAGIEL Piecki

Wydział Gier i Ewidencji postanowił:

zweryfikować mecz UKS TYTAN Łankiejmy i KS ŻAGIEL Piecki, jako walkower 0 : 3 ( zero
do trzech ) na niekorzyść UKS TYTAN Łankiejmy.

UZASADNIENIE

W drużynie UKS TYTAN Łankiejmy aktywny udział w grze wziął zawodnik MADEJ Wojciech,
którego tożsamości w wyniku jej sprawdzenia nie udało się potwierdzić. Zawodnik posiadał kartę
zawodnika ( tzw. „chipową”), jednak zdjęcie tam umieszczone, nie było, w jednoznacznej opinii
sędziego, tożsame z osobą, która stawiła się do konfrontacji. W tej sytuacji sędzia zażądał
dodatkowego dokumentu tożsamości, którego sprawdzana osoba nie przedstawiła. Zatem w świetle
powołanych na wstępie przepisów Regulaminu Rozgrywek zawodnik uznany został za
nieuprawnionego do reprezentowania UKS TYTAN Łankiejmy w weryfikowanym meczu.

Dla klubu przysługuje odwołanie od decyzji w ciągu 14 dni, a § 26 pkt.11 regulaminu mówi:

Żądanie sprawdzenia tożsamości zawodników biorących udział w zawodach, przysługuje wyłącznie kapitanowi drużyny. Fakt sprawdzania tożsamości zawodników drużyny przeciwnej musi być bezwzględnie zgłoszony sędziemu głównemu zawodów przez kapitana drużyny przed zawodami, w czasie pierwszej lub drugiej połowy gry oraz dogrywki,najpóźniej przed ostatnim gwizdkiem kończącym zawody. Sprawdzanie tożsamości zawodników może dotyczyć wyłącznie tych zawodników, którzy w chwili zgłaszania żądania przebywają na płycie boiska. W przypadku zgłaszania żądania w przerwie między pierwszą a drugą połową meczu sprawdzanie może dotyczyć zawodników, którzy będą występować na boisku w drugiej połowie i zawodników rezerwowych, którzy wpisani do protokołu przebywają na ławce rezerwowych. Po zakończeniu zawodów sędzia nie ma prawa przyjąć protestu odnośnie tożsamości zawodników. Fakt żądania sprawdzenia tożsamości i jego przebieg sędzia obowiązany jest opisać w sprawozdaniu z zawodów od razu w szatni i dać do podpisu kapitanom obu zespołów.

Dla przypomnienia Żagiel zgłosił sędziemu sprawdzanie zawodników w 87 min , a W.Madeja nie było już na boisku.........